Український геоботанічний сайт

Синтаксономія рослинності України

Лучна рослинність

КЛАС NARDETEA STRICTAE RIVAS GODAY ET BORJA CARBONELL IN RIVAS GODAY ET MAYOR LÓPEZ 1966

Союз Violion caninae Schwickerath 1944

Festuco rupicolae-Nardetum strictae Dostál 1933 corr. Ujházy et Kliment 2014

Synonyms: Nardeto-Festucetum ovinae Dostál 1933 (art. 10b, 43).

Діагностичні види: Helictotrichon pubescens, Festuca rupicola, Fragaria viridis, Ranunculus polyanthemos, Polygala comosa, Potentilla heptaphylla, Viola hirta.

Умови місцезростань: луки і пасовища на схилах різної крутості (до 25°) у регіонах, що зазнають впливу паннонського клімату. Найчастіше формуються у діапазоні висот 280—700 м над р. м. На висотах нижче 400 м над р. м., переважно на схилах різної експозиції, на більших висотах — здебільшого на південних схилах.

Поширення в Україні: південно-західні регіони Українських Карпат на північ від м. Мукачево, у Свалявському, Іршавському, Воловецькому і Міжгірському районах Закарпатської обл., рідше — у Великоберезнянському р-ні Закарпатської обл., Турківському р-ні Львівської обл. та Верховинському р-ні ІваноФранківської обл.

Синсозологічний статус: біотопи угруповань охороняються за Директивою Ради Європи 92/43/ЄЕС (№ 6230). 

Література: Куземко А.А., Якушенко Д.М., Чорней І.І. Асоціація Festuco rupicolae-Nardetum strictae Dostál 1933 corr. Ujházy et Kliment 2014. В кн.: Дубина Д.В., Дзюба Т.П., Ємельянова С.М. та ін. Продромус рослинності України. - Київ: Наукова думка, 2019. – С. 239.

.