Український геоботанічний сайт

Синтаксономія рослинності України

Лучна рослинність

КЛАС MOLINIO-ARRHENATHERETEA TX. 1937

Союз Arrhenatherion elatioris Luquet 1926

Poёtum pratensis Ravarut et al. 1956

Synonyms: Poetum pratensis Stepanovič 1999 (art. 2).

Діагностичні види: Poa pratensis.

Умови місцезростань: верхні частини пасм і прибережні вали різних частин річкових заплав; поза заплавами — на рівнинно-знижених ділянках вододілів, у днищах неглибоких проточних долин та інших знижень, де ґрунтові води не застоюються; у нижніх частинах схилів грив борових терас, на неосвоєних торф’яниках, а також на місці сіяних сінокосів, що виродилися. Угруповання приурочені до ділянок з дерновими, дерново-лучними й лучними супіщаними тонкопилуватими, рідше — суглинистими ґрунтами, інколи — з карбонатним засоленням, ґрунтовими водами на глибині 0,7—1,0 м.

Поширення в Україні: заплави малих і середніх річок Полісся (Тетерів, Сож, Горинь, Іква, Турія, притоки Десни, Стир, верхів’я Дністра) та Лісостепу (Псел, Ворскла, Рось, Горинь, Сула, притоки Сіверського Дінця — Уди, Лопань і Харків, Верхній Прут, ліві притоки Дністра — Стрипа й Золота Липа), заплава Степового Дніпра. Поза заплавами — у Центральному та Лівобережному Поліссі.

Синсозологічний статус: не має.

Література: Куземко А.А. Асоціація Poёtum pratensis Ravarut et al. 1956. В кн.: Дубина Д.В., Дзюба Т.П., Ємельянова С.М. та ін. Продромус рослинності України. - Київ: Наукова думка, 2019. – С. 213-214

.